DOBROOBCHOD Přehrát video

Tranzitní sociální podnik a dobročinný obchod, který umožní lidem s vlastní zkušeností s duševním onemocněním rychlý návrat do práce vytvořením startovacích tréninkových a chráněných pracovních míst.

Jak to vzniklo?

Dobročinný obchod vznikl jako projekt klientů a pracovníků neziskové organizace CEDR Pardubice o.p.s. za finanční podpory Města Pardubice. Naším hlavním cílem bylo vytvořit prostor, kde mohou lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním nastartovat svou pracovní kariéru.

A tak vznikl Dobroobchod, místo kde můžete darovat nebo koupit věci k dalšímu užití a zároveň tak pomůžete těm, kteří mají i přes svá omezení chuť a sílu do práce a věří, že smysluplná práce léčí. Nedílnou součástí obchodu je podpora životního prostředí formou udržitelné módy a recyklace darovaného zboží.

Společenský záměr

Hlavním záměrem Dobroobchodu je umožnit lidem s vlastní zkušeností s duševním onemocněním rychlý návrat do práce vytvořením startovacích tréninkových a chráněných pracovních míst s ohledem na jejich zdravotní stav. Na těchto místech si osvojí pracovní a sociální dovednosti, získají sebedůvěru a nové pracovní zkušenosti, díky čemuž dojde ke zvýšení jejich šance na uplatnění na otevřeném trhu práce.

Ekologický záměr

V České republice vyprodukuje ročně každý člověk zhruba 10 kg textilu, 90% z tohoto množství není nijak využíváno (Zdroj: MPO). Odpadní textil – tedy staré oblečení, obuv, doplňky – je jedním z nejproblematičtějších odpadů na světě. Nelze ho jednoduše recyklovat. Jedinou možností je znovupoužití. Naprostá většina nepoužitelného textilu se skládkuje a pálí. zdroj: (https://www.trideniodpadu.cz/textil)

Ekologickým záměrem Dobroobchodu je jít s trendem tzv. udržitelné módy a  znovuprodejem již použitých věcí se podílet na snížení dopadu současné fast fashion na životní prostředí.

Kam jde zisk?

Veškerý zisk utržený do prodeje bude využit na provoz Dobroobchodu a na podporu zaměstnávání lidí se zkušeností s duševním onemocněním.

Co k prodeji přijímáme?

Oblečení –  Dámské, dětské, okrajově i pánské

Módní doplňky – kabelky, šátky, šály, šperky

Hračky pro děti – vzdělávací, montessori hračky, stolní hry (prosíme ne plyšové hračky)

Knížky –  dětské, encyklopedie, psychologické, s tématy duševního zdraví, zdravého životního stylu

Přijímáme věci, které jsou čisté a v dobrém stavu. Upřednostňujeme kvalitu před kvantitou.

Příjem darovaných věcí probíhá přímo v Dobroobchodě. V případě Vašeho zájmu Vám rádi vystavíme darovací smlouvu.

 

Z HYGIENICKÝCH DŮVODŮ DO DOBROOBCHODU NEPŘIJÍMÁME SPODNÍ PRÁDLO A BOTY.

 

Co u nás ještě najdete:

VÝROBKY Z DÍLEN CHRÁNĚNÉHO ZAMĚSTNÁVÁNÍ

V obchodě najdete i výrobky, které vznikají v našich dílnách v Pardubicích, Kladně u Hlinska a Ústí nad Orlicí.

Podporujeme tak zaměstnávání lidí s handicapem a zaměřujeme se na rozvoj stávajícího obchodu.

Co se stane s neprodanými věcmi?

Naší snahou je efektivně využít všechny darované věci – ty které se neprodají v rámci Dobroobchodu budou darovány dalším organizacím, kde najdou svůj užitek.

Adresa a otevírací doba

Otevírací doba: 

Pondělí – pátek: 11:00 – 17:00

Kontakt:

Tel.: 775 897 690

Facebook: Dobroobchod Pardubice

https://www.facebook.com/Dobroobchod-Pardubice-111714804769749

Adresa: 

Sv. Anežky České 33, Pardubice 530 02